9 Avrupa ülkesine koronavirüs nedeniyle...

9 Avrupa ülkesine koronavirüs nedeniyle uçuşlar durduruldu: THY ve Pegasus'tan açıklama!

Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 9 Avrupa ülkesine uçuşların durdurulduğunu açıkladı, satın alınmış biletler ne olacak?

9 Avrupa ülkesine koronavirüs nedeniyle uçuşlar durduruldu: THY ve Pegasus'tan açıklama!

Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 9 Avrupa ülkesine uçuşların durdurulduğunu açıkladı, satın alınmış biletler ne olacak?

9 Avrupa ülkesine koronavirüs nedeniyle uçuşlar durduruldu: THY ve Pegasus'tan açıklama!
14 Mart 2020 - 09:14

Artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yoları(THY) ve Pegasus Havayolları bugün sabah saat 08.00'den, 17 Nisan 2020'ye kadar 9 Avrupa ülkesine tüm uçuşlarını durdurduklarını açıkladılar.

Her iki havayolunun da uçuşlarını durdurma kararı aldığı ülkeler:

  • Almanya,
  • Fransa,
  • İspanya,
  • Norveç,
  • Danimarka,
  • Belçika,
  • İsveç,
  • Avusturya ve
  • Hollanda.
 
THY'den yapılan açıklama şöyle;
"Son dönemde Avrupa kıtasında görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle bu kıtada yer alan Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, İsveç, Avusturya ve Hollanda ülkelerine düzenlediğimiz uçuşlarımız 17 Nisan tarihine kadar durdurulmuştur.

Misafirlerinin seyahat güvenliğini daima ön planda tutan Türk Hava Yolları olarak süreci tüm uluslararası havacılık ve sağlık otoriteleri ile iş birliği içerisinde takip etmeye ve gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz.

Uluslararası uçuşlarımızda bileti bulunan misafirlerimiz için ücretsiz iade ve parkur/tarih değişiklik hakları tanınmıştır."
 
Konuyla ilgili Pegasus Havayolları’ndan yapılan açıklamada da;

“Korona virüsüne karşı alınan tedbirler doğrultusunda; Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka ve Avusturya'ya uçuş kısıtlaması getirilmiştir.

İlgili ülkelere tüm uçuşlarımız 14 Mart 2020 sabah 08.00'den, 17 Nisan 2020'ye kadar durdurulmuştur.

Korona virüsüne karşı alınan tedbirler doğrultusunda;
Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka ve Avusturya‘ya uçuş kısıtlaması ilgili ülkelerden ülkemize ve ülkemizden bu ülkelere olacak şekilde karşılıklı olarak durdurulmuştur.
 
İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz değişiklik, iade ve açığa alma hakkınızı flypgs.com ve Pegasus Mobil uygulamalarım üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Şu an çağrı merkezinde oluşacak olan yoğunluk sebebiyle işlemlerde yavaşlama olabilir, lütfen endişe etmeyiniz ve bilet işlemlerinizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden yapınız.
 
Hatırlamak isteriz ki, iptal olan uçuşlarınızdan doğan (uçuş tarihi geçtikten sonra dahi) ücretsiz değişiklik, iade ve açığa alma hakkınızı hiçbir kayıp yaşamadan önümüzdeki günlerde de flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden tamamlayabilirsiniz’’ denildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 yıl sonra Yunanistan'ın kivi ithalatı talebini onayladı: Tayland
4 yıl sonra Yunanistan'ın kivi ithalatı talebini onayladı:...
4 kıtadan 20 Liman İdaresi bir araya gelerek sektörün ilk sanal bildirgesini duyurdu: PAR
4 kıtadan 20 Liman İdaresi bir araya gelerek sektörün ilk sanal...